خبرنگاران بیش از 36 درصد روستاییان شیروان بیمه ندارند

به گزارش وبلاگ تفکر برتر، بجنورد- خبرنگاران- مدیر صندوق بیمه کشاورزان، روستاییان و عشایر خراسان شمالی گفت: هم اینک 36.5 درصد از سرپرستان خانوار روستایی شهرستان شیروان از پوشش بیمه ای بی بهره هستند.

خبرنگاران بیش از 36 درصد روستاییان شیروان بیمه ندارند

محمدرضا غلام زاده، چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار وبلاگ تفکر برتر گفت: تا به امروز 63.5 درصد از سرپرستان خانوارهای روستایی این شهرستان زیر پوشش بیمه قرار گرفته اند که براساس برنامه زمان بندی شده، خانوارهای فاقد پوشش نیز تا سرانجام سال جاری زیر پوشش قرار خواهند گرفت.

وی گفت: جامعه هدف بیمه کشاورزی و سرپرست خانوار روستایی این شهرستان در گروه 18 تا 50 ساله، 16 هزار و 850 خانوار است که اولویت اصلی در مرحله نخست سرپرستان خانوارهای روستایی هستند ولی برای بیمه سایر افراد واجد شرایط هم محدودیتی وجود ندارد.

غلام زاده گفت: از 13 خرداد سال جاری که جلسات مشترکی با فرماندار و دستگاه های متولی این شهرستان در این خصوص برگزار شده، شاهد پیشرفت های خوب و همکاری مناسبی بوده ایم به طوری که در این مدت 300 نفر برای برخورداری از این نوع بیمه نام نویسی نموده اند و 150 نفر هم ثبت نام اولیه نموده اند که پول آنرا واریز ننموده اند ولی اطلاعات آنان در سامانه ثبت شده است.

مدیر صندوق بیمه کشاورزان، روستاییان و عشایر خراسان شمالی گفت: مرحله دوم شامل افراد واجد شرایط در شهرهای زیر 20 هزار نفر جمعیت مانند زیارت و قوشخانه شیروان است که افرادی که شرایط عضویت در بیمه تامین اجتماعی را ندارند می توانند زیر پوشش این بیمه قرار گیرند.

غلام زاده اضافه کرد: توصیه می گردد افرادی که فاقد هر گونه پوشش بیمه هستند خصوصا جوانان بیکار از این بیمه استفاده نمایند تا در آینده با اشتغالزایی که برای آنان فراهم می گردد سنوات و سوابق بیمه برای آنان محسوب گردد.

شهرستان شیروان بیشترین شمار بیمه شده روستایی و عشایری خراسان شمالی را دارد که 10 هزار و 630 نفر تا به امروز بیمه شده اند و 382 نفر هم در این شهرستان مستمری بگیر این صندوق هستند که ماهانه، یک میلیارد و 500 میلیون ریال مستمری برای آنان پرداخت می گردد.

30 درصد بیمه شدگان صندوق بیمه کشاورزان، روستاییان و عشایر شهرستان شیروان زن و 70 درصد مرد هستند.

صندوق بیمه روستاییان و عشایر این فرصت را برای تمام افراد بالای 18 و زیر 50 سال در روستاها فراهم نموده تا بتوانند از حقوق مستمر و ماهیانه در زمان بازنشستگی، فوت سرپرست یا از کارافتادگی کلی بهره مند شوند.

در صندوق بیمه روستاییان و عشایر 70 درصد حق بیمه را دولت پرداخت می نماید.

منبع: ایرنا

به "خبرنگاران بیش از 36 درصد روستاییان شیروان بیمه ندارند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران بیش از 36 درصد روستاییان شیروان بیمه ندارند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید